Гурток юних шанувальників художнього слова “Горислово”

Гурток юних шанувальників художнього слова “Горислово” (до 2006 року – клуб юних любителів поезії “Пролісок”) був започаткований у лютому місяці 1986 року. Серед завдань, які стоять перед його діяльністю, найперше, – це розкриття дитячих талантів у будь-якій царині слова – поезії, прозі, художньому читанні тощо, розвиток в дітях художньо-естетичних смаків, сприяння вихованню в них поваги до рідної мови і культури та мов і культур народів світу, вивчення і популяризація кращих досягнень української та зарубіжної літератури та літераторів Броварського краю.
Керівник творчого колективу – Шмаль Михайло Михайлович, за освітою – філолог, викладач української мови та літератури. Закінчив Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка. У Палаці творчості дітей та юнацтва працює з 1986 року. Нині виконує обов’язки методиста. Він – переможець Всеукраїнського конкурсу на кращу методичну розробку з науково-технічної та художньо-естетичної творчості в номінації “Психолого-педагогічні аспекти позашкільної освіти” (2006 р.) та Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у номінації «Навчальні програми художньо-естетичного напряму» (2017 р.). лауреат обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Методист – 2018» (2018 р.). Керівник гуртка-методист. Відмінник освіти України. .
Михайло Шмаль – автор власних поетичних книг “Обітниця”, “Мовою серця”, «Напевы юности» (російською мовою), «Зов любові». На громадських засадах працює як редактор поетичних та прозових книг своїх вихованців та літераторів-побратимів. Він – автор десятків науково-інформаційних статей з проблем позашкільної освіти і художніх нарисів про творчість вихованців гуртка та колег-педагогів закладу, які опубліковані у місцевій та обласній пресі. Ним написано десятки сценаріїв культмасових дійств різного рівня.
Михайло Шмаль – двічі лауреат (2007 та 2008 р.р.) та переможець (2010 р.) поетичного конкурсу ім. П. Г. Тичини “Добридень тобі, Україно моя!”, лауреат Всеукраїнського поетичного конкурсу «Золотий тризубець» (2011 р.). За свою педагогічну та творчу діяльність нагороджений десятками грамот та цінними подарунками, в тому числі – Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України.

Нова програма, за якою гурток став працювати з 2006 року, покликана не тільки надати дітям додаткові знання до набутих у школі, а і сприяти їхньому творчому зростанню та більш високому рівню загальної освіченості.
За період діяльності гуртка з 1986 по 2017 р. р. у міських, обласних та всеукраїнських газетах, у журналах “Однокласник”, “Радуга”, поетичних антологіях “Криниця” і “Незглибима Криниця”, “Кришталеве перо”, «Зерна доброти» та інших опубліковано більше 500 поетичних та прозових творів вихованців.

Понад 100 разів вихованці гуртка «Горислово» ставали лауреатами та дипломантами регіональних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів. Серед них – Оксана Щербань, Олена Новак, Юлія Чечко, Олег Жерибор, Максим Лижов, Євген Черняк, Максим Самчик, Анастасія Кириченко, Ольга Пожар, Ірина Ковальова, Марія Зарінова, Тетяна Сокол, Ольга Лещик та інші.

Вихованка гуртка Ольга Лещик тричі у 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014 н.р. перемагала в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у системі МАН України та здобула, зрештою, високе І місце. 

Понад 100 разів вихованці гуртка «Горислово» ставали лауреатами та дипломантами регіональних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів. Серед них – Оксана Щербань, Олена Новак, Юлія Чечко, Олег Жерибор, Максим Лижов, Євген Черняк, Максим Самчик, Анастасія Кириченко, Ольга Пожар, Ірина Ковальова, Марія Зарінова, Тетяна Сокол, Ольга Лещик та інші.

Вихованка гуртка Ольга Лещик тричі у 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014 н.р. перемагала в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у системі МАН України та здобула, зрештою, високе І місце. 

 

На матеріалі роботи творчого колективу у 1997 році випущено поетичну збірку “Світе ясний”, до якої увійшли твори 32 авторів, а весною 2016 року світ побачив літературно-художній альманах “Огнищани”, який охопив творчу діяльність гуртка майже за тридцять років існування літературного колективу. Назва книги має глибоко символічне значення. Як у древньому українському суспільстві волхви-огнищани оберігали священне вогнище племені, так нині поети покликані берегти і примножувати, образно кажучи, духовний вогонь своєї України.

Декілька молодих митців-поетів, вихованців гуртка, випустили перші свої книги. Серед них – “Все від любові – сльози і пісні” Олени Новак, “Повінь душі” та “Болевидобувна шахта” Максима Лижова, “Пульсація миті” Катерини Єгорушкіної, «Вибір» Ольги Пожар, «День Евтерпи» Марії Зарінової та інші. Багато юнаків і дівчат, які відвідували гурток, обрали собі професії, дотичні до слова – бібліотекаря, учителя, журналіста. Декілька вихованців навчається на факультетах, що готують артистів.
Вихованці гуртка – постійні учасники культмасових дійств на святах у рідному місті Бровари, виступають у концертах на підприємствах та в установах міста, де засобами декламаторського мистецтва представляють свої твори і пропагують кращі зразки української ліричної та гумористичної поезії – Бориса Олійника, Івана Драча, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Василя Симоненка, Остапа Вишні, Павла Глазового та інших.

Вихованці гуртка щороку 18 травня беруть участь у Шевченківських читаннях біля пам’ятника Кобзареві у м. Бровари під час Панахиди з приводу перепоховання поета. У цьому контексті годилося б згадати і лауреатів «Горислова» різних конкурсів у галузі декламаторського мистецтва — Катерину Бондар, Андрія Турчика, Сергія Аношенка, Дмитра Ніконова, Олександру Лосєву, Олексія Луценка, Наталію Самчик, Ольгу Лещик, Іллю Мозгового, Софію Гльозу, Анастасію Юзікову, Ірину Лещик, Анну Крисальну, Валерію Радкевич, Антона Олексієнка, Анастасію Набоку, Анастасію Нех та інших.

Прагнучи внести свій вклад у справу відзначення памʼятних дат з дня народження та смерті геніального сина України Івана Яковича Франка, у червні 2016 року гурток організував та провів у закладі урочисті читання його творів. У жовтні 2016-2017 н. року керівник колективу Михайло Шмаль разом з вихованцями провів тематичний урок за темою «Я – європеєць». Безпосередній автор тексту-дослідження, вихованець Антон Олексієнко, який відвідує гурток уже більше п’яти років, став учасником однойменного литовсько-українського конкурсу, метою якого є подальший розвиток українсько-литовської дружби та реалізація українських планів щодо участі у Європейському Союзі.

Спираючись на підтримку міської влади, батьків та громадськості, гурток і надалі продовжуватиме свою роботу. Адже його діяльність, найперше, покликана поліпшити мовну культуру броварчан. Та чи не найголовнішою гордістю творчого колективу залишається відкриття по-справжньому літературно-обдарованих дітей, які у майбутньому можуть стати гордістю вітчизняної культури.

Твори керівника гуртка

Поетичні книги:

  • «Обітниця» – 2007 рік;
  • «Мовою серця» – 2010 рік;
  • «Напевы юности» (російською мовою) – 2011 рік;
  • «Зов любові» – 2015 рік

 ВИДАННЯ ГУРТКА «ГОРИСЛОВО»

  • «Світе ясний» – 1997 рік;
  • «Огнищани» – 2016 рік

Новини

Леся Українка – вустами вихованців «Горислова»

Леся Українка – вустами вихованців «Горислова»

         Судячи із загальної риторики, яка прозвучала під ча
Перемога, якій немає ціни!

Перемога, якій немає ціни!

За майже 35-річну діяльність гуртка «Юних шанувальників художнього слова «Горислово» Палацу творчост
Слово Івана Франка відлунилось на берегах Дніпра!

Слово Івана Франка відлунилось на берегах Дніпра!

Ясної погожої суботи, 24 вересня 2016 року, у древній столиці Полянського краю – місті Борисполі від
Іван Франко – у наших серцях

Іван Франко – у наших серцях

Цього року минає 160 років з дня народження та 100 років від дня смерті геніального сина України, по
Поезія – любов моя!

Поезія – любов моя!

19 червня 2015 року у міському парку «Перемога» відбувся творчий вечір «Поезія – любов моя» броварсь

Коментарі закриті.